Vandenynų aliansas pasitelkė į pagalbą DJI dronus tirinėjant banginius

Dažnas DJI Inspire pilotas būna labai laimingas galėdamas valdyti tokio aukšto lygio droną. Tačiau retas kuris iš mūsų susimasto kaip jis gali būti pritaikomas kitose srityse apart filmavimo bei fotografavimo iš oro. Taigi, vandenynu aliansas (Ocean Alliance) sugalvojo būda, kad panaudojus DJI Inspire galima surinkti nemažai naudingu duomenų apie vandenynuose gyvenančius banginius.

Atlikus keletą drono modifikacijų bei primontavus ant jo petri lėkštelę jis tapo pajėgus surinkti daug įvairiausios informacijos. Taip pat šiam projektui buvo suteiktas vardas „SnotBot“. Visi paimti banginių mėginiai bus panaudojami tirti biologiniai informacijai. Taip pat bus atliekamas tyrimas dėl banginių sveikatos, kokią jiems įtaką daro klimato kaita, taip pat bus stebimos banginių populiacijos, maitinimosi ypatumai.

Toks duomenų rinkimo būdas pasitelkiamas tam, kad sumažinti patiriamą banginiu stresą mėginių paėmimo metu. Nes būtent žmonės sukelia nemažai streso banginiams. Taip pat nėra rizikos žmonėms, kurie turėdavo plaukti prie šių gigantiškų gyvūnų. Tam tikru metu mėginiai netgi būdavo imami šaunant didžiulę strėlę į banginį, tokiu būdų būdavo paliekamos nemažos žaizdos.

Taip pat dėka drone esančios kameros daug lengviau galima nustatyti banginio ilgį, nes yra sukurtos specialios programos kurios gali nustatyti banginio ilgį iš nuotraukos. Plačiau apie šį DJI inspire modelį: https://www.orlaivis.lt/produktas/dji-inspire-1-su-dviem-valdymo-pultais/

 

Daugiau informacijos apie šį projektą galite rasti užsukę čia: http://www.whale.org