DJI FPV drono apžvalga

DJI FPV drono apžvalga

„FPV“ Dronai kelerius metus buvo vis didėjanti dronų industrijos dalis. Per šiuos paskutinius metus jie pasiekė populiaromo rekordą. Dabar didžiausias pasaulyje dronų gamintojas „DJI“ šoko  ant šios populiarumo bangos su savo nauju „DJI FPV“ dronu. Šis dronas yra komplektuojamas su atnaujintais „DJI Goggles V2“ akiniais ir valdymo pultu už 1349 Eur kainą. https://www.orlaivis.lt/produktas/dji-fpv-combo/

Ši kaina yra didelė, jei laikote save pradinukų šioje klasėje, tačiau ji yra gana panaši į likusius rinkoje esančius bepiločius orlaivius, kurie dažnai parduodami su kameromis, valdymo pultais ir akinais. „DJI“ mano, kad šis jų naujas produktas bus tinkamas FPV profesionalams ir naujokams, tokiems kaip aš, kurie skraidė „standartiniais“ dronais, tačiau yra pasirengę žengti į FPV pasaulį.

Teigiamos drono savybės:

Greitas ir patikimas sinchronizavimas darp drono, valdymo pulto ir vaizdo. Paprasta ir lengva skristi. Geras pasirinkimas naujokams, kurie nenori rinktis iš dalių dronų ir sedėti prie jo programavimo. Daug ilgesnis baterijos veikimo laikas, nei kitų FPV dronų.

Neigiamos drono savybės:

Video kamera yra vidutinišką už šią kainą. Dronas gana didelis. Komplekte nebus nei akiniams, nei dronui dėklo. Kaina didelė.

FPV dronui reikalingi specialūs akiniai, skirti visiškai pasinerti į skrydžio malonumą. Priešingai negu kiti „DJI“ dronai, ši kamera nėra stabilizuojama, apart to, jog galite pasikeisti aukštį (kampą). Tai tikrai patogu, kadangi įprastų FPV dronų kameros kampai keičiami mechaniniu būdų. O čia norit – galit matyti daugiau dangaus ar žemės. Kiekvienas FPV pilotas jums pasakys, kad šiais FPV dronais skraidyti yra daug įdomiau. Jie yra jautresni, vikresni. Tačiau valdymas sudėtingesnis. Gerai tai, jog „DJI FPV“ drono skrydžio režimus galite keisti priklausomai nuo savo patirties. „DJI“ kompanija į FPV pasaulį žengia dėl savo paprastumo: nereikia žinoti, kaip sukurti savo droną, kalibruoti variklius, suderinti siųstuvus, suprogramuoti plokštę ir kt. Šis dronas yra toks paprastas, kad išsitrauki iš dežės ir faktiškai jungti, ir skrendi. Dronas automatiškai užmezgą ryšį su valdymu ir akiniais bei yra pasiruošęs skristi. Drono svoris yra didesnis nei kitų FPV bepiločių dėl savo nemažos baterijos talpos, kuri leidžia skristi apie 20 minučių. Žinoma, jei esate pripratę prie tokio skrydžio laiko kaip „Mavic“, „Mini“ (30min) atrodys skrydžio laikas neilgas, tačiau palyginti su kitais FPV dronais – tai reikšmingas atnaujinimas. Nes iš dalių surinktas dronas paprastai skrenda 3-8 minutes. „DJI“ drono baterija yra išmani, vadinasi ji išsikrauna jau po kelių dienų, kai nėra naudojama, kad padidintų jos tarnavimo laiką. „DJI FPV“ turi 1 / 2.3 colių vaizdo jutiklį, kaip ir „Mini 2“ dronas. Tai yra gerai, tačiau tai neatitiks pažangesnių „DJI“ nuotraukų ar vaizdo įrašų. FPV kamera veikia labai gerai dienos šviesoje, tačiau tamsioje aplinkoje pradeda rodyti savo minusus. Drono kamera gali filmuoti 4K sparta 60 kadrų per sekundę, todėl puikiai tiks sulėtinti filmuotą medžiagą. Kameors vaizdas yra labai platus – 150 laipsnių, palyginimui „Mini 2“ kur matote vos 83 laipsnius. Jis toks platus, kad matote savo sraigtų galus. Tačiau gerai, jog matote aplink droną kliūtis. Norėdami sumažinti platų kampą, tai galite padaryti akinių meniu.

Didžiausias skirtumas tarp DJI FPV ir kitų FPV dronų yra vaizdo perdavimas. „DJI FPV“ dronas remiasi skaitmeniniu perdavimu, kurį kompanija pristatė 2019m. O dauguma kitų FPV dronų naudoja analoginį perdavimą. Analoginio perdavimo minusas yra tas, kad jis neleidžia skristi tolimais atstumais ir yra prastas vaizdas, o jo pliusas, kad turi mažą vėlavimą. Tačiau ir čia „DJI“ pasistengė su savo skaitmeniniu vaizdo perdavimu, naudoja – „OcuSync“ technologiją, kuri leidžią turėti maksimaliai mažą vėlavimą ir nuostabų vaizdo perdavimo kokybę.  Akinių skeriamoji geba 810p, o vaizdas per juos atrodo labai išsamus, ryškus ir gerai suprantamas.

Valdymo pultas – labai primena TBS ( Team Black Sheep),  ir yra labai patogus. Taip pat galite rinktis „judesio“ valdiklį. Dronas skris pagal valdymo pulto judesį. Tačiau vienareikšmiškai rekomenduoju naudoti įprastą valdymo pultą ir ant jo mokintis. Taip pasieksite šaunių rezultatų.

Dronas turi tris skrydžio režimus: normalus , sportinins ir rankinis.

Normalus – yra panašus į tokį, tarsi skraidytum su bet kuriuo kitu „DJI“ kompanijos dronu. Jis turi automatinį aukščio ir pozicijos palaikymą. Greitis ribojamas iki 31km/h. Ir puikiai tinka pradedantiesiems pilotams.

Sportinis – dronas tampa greitesniu iki 60km/h. Dronas turi pozicijos ir aukščio palaikymą.

Rankinis – galite atlikti įdomius FPV dalykus: apsiversti, susukti. Greitis iki 97km/h. Šiame režime jūs nuolat turėsite palaikyti drono padėtį. FPV pasaulyje šis režimas vadinamas „Acro“. Išmokę skraidyti ant šio režimo, galite sukurti nuostabius video klipus.

Drono priekyje sumontuoti kliūčių vengimo jutikliai. Tačiau jie veikia tik ant „normalaus“ režimo. Kai dronas pajunta šalia esančią kliutį, jis suletės, kad turėtumėte laiko koreaguoti skrydį. Deja, jutikliai yra mažiau jautrūs nei iš „Mavic“ serijos. Ant kitų režimų kliūčių davikliai neveikia. Valdymo pulte yra avarinis mygtukas, kuris leis sustabdyti droną, jei kas nors nesigauna.

 Taigi ar verta rinktis šį droną? Dronas valdosi nuostabiai, kiekvienas pilotas pagal savo sugebėjimą galite pasirinkti skrydžio režimą. Šis dronas skatina pasinerti į „FPV“ pasaulį. Per akinius matote daug tikroviškesnį vaizdą negu per telefoną. Dabar kiekvieną kartą pamatęs kokią kliūtį, pro kurią galima būtų praskristi su dronu – tai ir norisi padaryt. „DJI FPV“ dronas veikia labai gerai, tačiau yra brangus. Kitą vertus pamėginant susirinkti geresnės komplektacijos FPV droną, pigiau tikrai nesigaus. Beto reikės nemažai žinių jį paleidžiant, o „DJI FPV“ imi ir skrendi. Beto „DJI“ programoje yra skrydžio treniruoklis (mokinatės droną valdyti per akinių simuliatorių).