Patarimai skraidant šaltuoju metų laiku

Artėjant šaltajam metų laikui nusprendėme pasidalinti savo patirtimi skraidant lauke.

Skraidymas šaltuoju metų laiku gali būti labai smagus, tačiau nereikia pamiršti, kad šiuo metų laiku yra nemažai pavojų, kurių nepaisant galite gana stipriai sugadinti savo naudojamą įrangą. Vienas iš svarbiausių faktorių – baterijos. Kai lauke šalta, būtent jos labiausiai kenčia, labai greitai krenta įtampa, jų darbas gali tapti labai nepastovus, sunkiau vyksta tam tikros cheminės reakcijos baterijoje, kurios ir užtikrina tinkamą baterijos veikimą. Nereikėtų pamiršti, kad baterijos kaip ir vasarinės automobilių padangos sukurtos dirbti teigiamoje lauko temperatūroje, todėl natūralu, kad esant neigiamai temperatūrai naudojant baterijas gali atsirasti tam tikrų nukripimų nuo deklaruojamų specifikacijų. Todėl žiema patariame skraidyti 1-2min trumpiau nei įprasta, tokiu būdu apsisaugosite nuo netikėtų orlaivio kritimų ar automatinių nusileidimų netinkamoje vietoje. Tačiau yra viena išeitis, DJI sukūrė baterijų šildytuvą, kuris baterijas pašildo iki 25C, tokios temperatūros baterijos galės dirbti ilgiau nei prieš skrydį nepašildytos.

Dar vienas pakankamai aktualus patarimas po skrydžių šaltuoju metu. Po skrydžio žiemą, niekada neneškite drono į labai šiltą patalpą arba nejunkite šildymo visu pajėgumu automobilyje. Tokie temperatūrų svyravimai gali iššaukti kondensato (vandens ląšų) susidaryma drono korpuso viduje, elektronikoje. O būtent tai gali pakankamai rimtai paveikti šiuos mazgus, kurių pasekmės gali būti pakankamai rimtos. Manau nenorite savo brangios įrangos paversti dūmais?

Trumpas patarimų apibendrinimas:

  1. Pilnai pakraukite bateriją prieš skrydį.
  2. Prieš skrydį patariame pašildyti bateriją iki 25C, būtent tai leis ilgiau mėgautis skrydžiu. Jei neturite su kuo pašildyti, galite įsigyti DJI baterijų šildytuvą, arba iki skrydžio laikyti bateriją šiltai.
  3. Po drono įjungimo, leiskite jam ramiai pabūti apie 1-2min. Per šį laiko tarpą visos sistemos pilnai pasiruoš skrydžiui.
  4. Po skrydžio neneškite drono į labai prišildytą patalpą. Taip apsaugosite drono sistemas nuo sugadinimo.
  5. Žiemos metu griežtai nerekomenduojame skraidyti kuomet sninga, lyja. Taip pat kuomet yra susidaręs rūkas, ypač tai yra pavojinga kuomet yra neigiama oro temperatūra. Skraidant tokiomis sąlygomis gali apšąlti propeleriai bei gali būti nepataisomai sugadintos svarbios drono sistemos.
  6. Skriskite trumpiau nei tai darote šiltuoju metu laiku, nes baterijų celių įtampos svyruoja didesnėmis amplitudėmis taigi dronas gali netgi ore išsijungti. Jei imanoma skrydžio metu stebėkite baterijos likutį, jei skraidote su DJI dronais, leiskitės kuomet lieka 30-35% baterijos, taip būsite apsaugoti nuo sistemų iššijungimų. Iš savo patirties galime pasakyti, kad drono sistemos gali neprognozuotai išsijungti kuomet yra mažas baterijos likutis.

Tikimės, kad šie patarimai padės apsisaugoti nuo drono sugadinimų. Gerų skrydžių!