Didelis ir galingas ar mažas, ir patogus elektrinis paspirtukas?

Iš mažų serijos paspirtukų, jei taip galima pavadininti juos, teko mėginti Segway, Xiaomi, Egret, SXT, E-twow. Dydžiai jų panašūs, skiriasi specifikacijos, t.y svoris, variklio galia, baterijos talpa, važiavimo komfortas, gedimų dažnumas. Kiekvieną jų patogu vežtis kartu kėlionėse su mašina, patogu nusistumti į parduotuves, kavines, patogu vežiotis viešuoju transportu. Visus juos vienyje konfortabiliškumas. Dažniausiai naudojami lygiais takais.

Iš didelių paspirtukų kategorijos teko mėginti Minimotors Dualtron Raptor, Zero 10x. Svoris gana didelis, panešioti nelabai išeis, nebent nedidelius atstumus. Bet jie turi labai galingus variklius (dažniausiai dvejus), didelės talpos bateriją, didesnį komfortą važiuojant per nelygumus. Miško off-road takais galima pasisemti didelę adrenalino dozę.

Mano asmenine nuomuone, jei paspirtuką ketinate naudoti mieste, jis turėtų būti ne didelis, ne sunkus (10-13kg), su amortizatoriais priekyje ir gale, bent 500W varikliu, su didesniais ratais, bet ne per aukštas, kad išsikrovus, būtų nesunku pasispirti ir žinoma toks kurį nereiktų per dažnai laikyti servise.

Jei paspirtuką ketinate naudoti nelygiais takais, tokiais kaip miške: žemė, smėlis, molis, akmenys ar žvyras arba norite didelės adrenalino dozės – tuomet didelis, su veikiančiais amortizatoriais priekyje ir gale, kiek įmanoma didesnės talpos baterijomis, platesniais ratais, žinoma pasižyminčiais didele galia, dideliais įveikimo nuotoliais. Bet nerekomenduoju „čioperio“ stiliaus el. paspirtukų, nes labai sunkūs, dideli, prastas valdomumas.

Žinoma, šioje vietoje pasirodysiu kaip pardavėjas – giriantis vieną ar kitą gamintoją, bet pakolkas mano liaupsai būtų „E-twow“ gamintojui gaminančiam mažus, lengvus ir pakankamai galingus miesto paspirtukus. O „Zero“ gaminančiam puikiai off-road trasoms skirtus galingus paspirtukus. Manau šis sarašas plėsis su lig išmėginsiu dar ir kitus gamintojus.