Dronai kelionėms, kaip išsirinkti tinkamą?

Kai susiruošiame į keliones, nesvarbu ar tolimas, ar vietines norime įamžinti visas išgyventas akimirkas ir jomis pasidalinti su visais. Išmanieji telefonai puikiai atstoja fotoaparatus, nes galima pasidaryti nuotrauką ir ją iškarto pasidalinti socialiniuose tinkluose. Bet tokioje nuotraukoje atsispindi tik maža dalis to vaizdo, kuris yra iš tikro. Puikiai žinomas jausmas, kai pirmą kartą lankaisi šalyje ir „gaudai“ visus vaizdus, nes jie vieni už kitą gražesni ir rodos nesugebėsi viso to grožio perteikti. Ir tuomet sukasi viena mintis, kaip būtų šaunu visą tą grožį pamatyti iš viršaus. Šiuolaikinės technologijos mums dovanojo viską pamatyti iš paukščio skrydžio su bepiločių orlaivių pakalba, kitaip vadinamais dronais. Dronai yra neatsiejami kelionių palydovai.

Pasirinkimas dronų nemažas, o gamintojai išleidžia vis naujesnius dronus, kad Jūs galėtume džiaugtis nepriekaištinga kokybe.  Tai kaip išsirinkti tinkamą droną kelionėms pataria Orlaivis.lt

Pirmiausia pasirinkite biudžetą, kurį galite skirti donui. Atminkite, kad dronai kurių kaina labai žema nėra skirti filmavimui ir fotografavimui, labiau skirti pažaidimui arba įgūdžiams gerinti. Todėl nusprendus pirkti droną jis turi būti skirtas filmavimui/fotografavimui, tokie dronai koncentruojasi į vaizdo medžiagos kokybę. Todėl pagrindinis dėmesys skiriamas kamerai, jos stabilizavimui, bei paties drono stabilumui, pozicijos laikimui ore, maksimaliam laikui ore ir atstumui. Jei jūs neesate profesionalas, rinkitės dronus kuriuos galite naudoti vos tik išpakavus,  jie turi profesionalias kameras, todėl nebereikia jaudintis dėl papildomos įrangos gabenimo. Ir tokie dronai gaminami kompaktiško dydžio, kad tilptų į lėktuvo kabiną. Patys populiariausi dronai „DJI DJI Mavic 2 PRO”, “DJI Mavic 2 Zoom”, “DJI MAVIC AIR”, “DJI MAVIC PRO”.

Bet – teisingas kelias yra pradėti nuo paprasto vaikiško drono, arba simuliatoriaus ant kompiuterio. Taip valdymas bus sunkus, bet tai labai prisidės prie įgūdžių gavimo.

Kuo skiriasi kiekvienas dronas nuo kitų?

Kameros techninėmis savybėmis

Skrydžio laikais ir nuotoliais

Tam tikromis funkcijomis

Vėjo atsparumams

Dydžiu

Komplektacijomis

Dydis, kameros kokybe, papildomi priedai, patvarumas, filmavimo funkcijos, pačio drono funkcijos (laikas ore).

Mavic 2 PRO – pats naujausias su vienomis geriausių pagal kainą rinkoje esančiomis skrydžio, kameros charakteristikomis.

Mavic 2 Zoom – Mavic 2 Pro brolis su galimybę artinti vaizdą, bet kameros kokybė nusileidžia pastarajam.

Mavic Air – puikus kelioninis dronas, mažas dydis, nesunku tampyti, video kokybė puiki.

Mavic Pro – kiek senesnis, bet puikus valdomume, atsparumu vėjui, sąlyginai pigiomis detalėmis.

Kodėl vieni dronai brangesni už kitus, nors pagamini nauji?

Diagiamos vis pažangesnis sistemos, kurios prisideda prie dar paprastesnio orlaivio valdymo, daugiau apsaugų nuo neteisingo eksplotavimo

Ką rekomenduotumėtė tiems, kurie neturi didelio biudžeto bet nori geros kokybės?

Žvalgytis į naudotus modelius, bet nesižavėti pakankamai pigiais variantais, nes čia skūpas moka du kartus 🙂

Ar suteikiama garantija ir servisas jei dronas sugenda?

Pilnas garantinis 24mėn aptarnavimas, servisas ir atsarginės dalys pas mus.

Ką reikia atsiminti pradedant skraidinti droną? (būna, kad dronai nuskrenda, pameta signalą).

Būtinai prašyti pilnų teorijos ir praktikos apmokymų. Būtent tai savo klientams ir siūlome. Ir tai prisideda prie to, jog  naujokui daug lengviau atsiminti niuansus ir tinkamai elgtis kritinėmis situacijomis.

Kokių priedų reikia, kad nereiktų jaudintis dėl filmavimo?

Siūlau įsigijus pirmą droną, pirmiausiai su juo gerai susipažinti ir tik po tam tikro laiko nuspręsti ar išvis reikalingi papildomi priedai. Tiesiog laikas parodys ar jie yra reikalingi ir taip bus sutaupyti bereikalingai išleisti pinigai.